Voorlopige TeamNL selectie WK atletiek in Tokio
25 augustus 2025 (0 reacties)
Vandaag maakt de Technische Staf van de Atletiekunie de voorlopige TeamNL selectie bekend voor de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. Dat wil zeggen: de atleten die zich op dit moment met zekerheid hebben geplaatst. Al eerder hebben Sifan Hassan en Abdi Nageeye aangegeven niet van start te gaan op het WK
Begin september zullen we het complete TeamNL aankondigen, inclusief atleten die via de World Ranking een uitnodiging hebben gekregen en de atleten die zijn geselecteerd voor de vijf estafetteteams (4×100 meter mannen en vrouwen, 4×400 meter mannen en vrouwen en de 4×400 meter gemengd).
De wereldkampioenschappen atletiek in Tokio starten op zaterdag 13 september, met voor TeamNL de kwalificatie discuswerpen vrouwen, en duren tot en met zondag 21 september met als spectaculair slotstuk de 4×100 meter estafettes.
De 20e editie van deze prestigieuze mondiale kampioenschappen brengt meer dan 2000 atleten uit ongeveer 200 landen samen in Tokio. Tokio is voor de tweede keer gaststad van dit toernooi. Gedurende negen dagen vol actie staan 49 onderdelen op het programma, wat betekent dat er in totaal 147 medailles zullen worden uitgereikt.
Strijdtoneel voor de wereldkampioenschappen is het Japan National Stadium: het voormalige Nationaal Stadion werd herbouwd ter voorbereiding op de Olympische en Paralympische Spelen van Tokio 2020. Het parcours van de marathon en de snelwandelaars start en finisht eveneens in het Japan National Stadium, waarbij atleten het lusparcours twee keer afleggen. Ze passeren hierbij onder andere de Nationale Tuinen en het Keizerlijk Paleis van Tokio.
TeamNL vrouwen | Onderdeel |
---|---|
Minke Bisschops | 200 meter |
Lieke Klaver | 400 meter |
Marissa Damink | 1500 meter |
Amina Maatoug | 1500 meter |
Diane van Es | 5000 meter, 10000 meter |
Maureen Koster | 5000 meter |
Nadine Visser | 100 meter horden |
Maayke Tjin A-Lim | 100 meter horden |
Femke Bol | 400 meter horden |
Britt Weerman | hoogspringen |
Pauline Hondema | verspringen |
Jessica Schilder | kogelstoten |
Jorinde van Klinken | kogelstoten, discuswerpen |
Alida van Daalen | Discuswerpen |
Sofie Dokter | zevenkamp |
Emma Oosterwegel | zevenkamp |
Anne Luijten | marathon |
Marcella Herzog | marathon |
TeamNL | 4×100 meter estafette 4×400 meter estafette 4×400 meter gemengd |
TeamNL mannen | onderdeel |
---|---|
Elvis Afrifa | 100 meter |
Taymir Burnet | 100 meter |
Xavi Mo-Ajok | 200 meter |
Jonas Phijffers | 400 meter |
Eugene Omalla | 400 meter |
Isaya Klein Ikkink | 400 meter |
Samuel Chapple | 800 meter |
Niels Laros | 800 meter, 1500 meter, 5000 meter |
Ryan Clarke | 800 meter |
Stefan Nillessen | 1500 meter |
Noah Baltus | 1500 meter |
Mike Foppen | 5000 meter |
Job Geerds | 110 meter horden |
Menno Vloon | polsstokhoogspringen |
Shaquille Emanuelson | discuswerpen |
Ruben Rolvink | discuswerpen |
Denzel Comenentia | kogelslingeren |
Sven Roosen | tienkamp |
Tom Hendrikse | marathon |
TeamNL | 4×100 meter estafette 4×400 meter estafette 4×400 meter gemengd |
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.