< terug

TT Marathon krijgt vaste plek op hardloopkalender 

19 februari 2026 (0 reacties) TT Marathon krijgt vaste plek op hardloopkalender 

Assen, 19 februari 2026 – Na een succesvolle eerste editie, georganiseerd ter ere van het 100-jarige bestaan van de TT, keert het evenement terug als structurele najaarsmarathon. De editie van 2026 staat gepland op zondag 1 november.  

De eerste editie van de TT Marathon trok in 2025 circa 1.500 deelnemers. In combinatie met de TT City Run kwamen ruim 6.500 deelnemers in actie en bezochten meer dan 20.000 mensen het evenement. Dat was voor de organisatie aanleiding om de marathon een vaste plek op de kalender te geven. 

TT Marathon en TT City Run afzonderlijke data 
De TT Marathon en de TT City Run worden georganiseerd vanuit dezelfde stichting. De stichting wil met beide evenementen meer mensen in Assen en Drenthe in beweging brengen. De marathon maakte in 2025 nog onderdeel uit van de TT City Run. Vanaf 2026 worden beide evenementen afzonderlijk geprogrammeerd. 

De TT City Run blijft in juni onderdeel van de TT-week en vindt dit jaar plaats op zaterdag 20 juni. Het evenement richt zich op een brede doelgroep met afstanden van 5,4, 10 en 14,6 kilometer, een jeugdprogramma en een toegankelijkheidsprogramma op het TT Circuit. Het karakter is laagdrempelig en gericht op Assen en het TT Festival.  

De TT Marathon krijgt een eigen plek in het najaar. De keuze voor november is bewust gemaakt om een duidelijke sportieve lijn te creëren: instappen in het voorjaar, verdiepen in het najaar.  

Bezoek onze marathonkalender. Wij publiceren de meest complete marathonkalender 2026 Wij hebben de Nederlandse marathons in een handige kalender overzichtelijk gerangschikt. De marathon is de icoon in de wegatletiek. Heb je marathonplannen? Check dan onze marathonkalender.

Van TT Circuit naar Drents landschap 
De marathon start op het TT Circuit Assen en voert deelnemers door het Drentse landschap richting de finish in de provinciehoofdstad. De route benut de ruimte en het karakter van de regio dat uitnodigt om te bewegen. 

Stefan Zevenberg, voorzitter van de stichting: “De eerste editie van de TT Marathon heeft de hardloopcommunity in Drenthe en omstreken weten te enthousiasmeren. Daarnaast is er een stevige basis gelegd voor een jaarlijks terugkerend hardloopevenement. Met een vaste plek in november bouwen we daar gericht op verder.” 

Ook halve marathon op het programma 
Naast de volledige marathon staat ook een halve marathon op het programma. Daarmee biedt het evenement een volgende stap voor lopers die in juni een kortere afstand lopen en in het najaar verder willen gaan. 

Ontwikkeling op gebied van hardlopen 
De organisatie ziet dat steeds meer hardlopers toewerken naar langere afstanden. Waar de 10 kilometer voor velen een eerste stap is, groeit de belangstelling voor de halve en hele marathon als volgende sportieve uitdaging. Met beide afstanden sluit de TT Marathon aan op die ontwikkeling. 

Inschrijving geopend 
Inschrijven voor de hele marathon of de halve marathon kan via www.tt-marathon.nl

Save the Earth for future Generations.

No human technology can replace `nature`s technology`, perfected over hundreds of millions of years to sustain life on Earth. For those in power, the questions are straightforward. Are they prepared to jeopardize their careers – or their profits – for our children’s children? Are they ready to put short-term politicking aside and help deliver a sustainable plan for the future? Are they willing to take difficult decisions on behalf of voters they’ll never meet?

Reacties

    Geen reacties.
Al een account, log hier in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *