< terug

Reacties na BK halve marathon

14 maart 2026 (0 reacties) Reacties na BK halve marathon

Dorian Boulvain

Het BK halve marathon in Gentbrugge haalde op zondag 8 maart een bijzonder hoog niveau. Naast het fantastische BR van Bashir Abdi regende het persoonlijke record. Uitblinkers Malejeva Matthijs, Robin Hendrix, Dorian Boulvin, Thomas De Bock deden hun wedstrijdrelaas en ook atletenmanager Jens Laporte gaf een reactie.

Malejeva Matthijs/LOOI (tweede vrouw van de wedstrijd, Belgisch kampioene in 1u12’43”): “Verbaasd over m’n prestatie”

“Ik ben zelf nog steeds wat verbaasd, maar super tevreden met de titel! De laatste drie weken gingen de trainingen richting de marathon van Rotterdam wel heel goed, maar dit had ik nooit gedacht. Doordat de kilometerbordjes op een foute plek stonden dacht ik dat we voor 1u15 aan het lopen waren, wat het doel was waarmee ik naar het BK kwam. Ik voelde me dan nog fris rond kilometer 15,5 en wist dat er een versmalling aankwam dus zette een versnelling in, maar zowel Elisabetta (Ribera d’Alcalà/RESC) als Valentine (Mathy/USBW) volgden niet. Op dat moment dacht ik wel nog dat Victoria (Warpy/DCLA) voor mij liep, maar zij was blijkbaar nooit gestart. Ik kreeg dus een extra boost toen ik in de laatste kilometers hoorde dat ik aan kop liep. Het was een dag om in te kaderen.

Richting Rotterdam doe ik niet veel aanpassingen meer vermits de vorm goed zit. Ik denk dat we niet meer veel gaan veranderen aan de trainingsbelasting en proberen het goede gevoel aan te houden. Verder ga ik de komende weken nog thesissen en studeren voor mijn master filosofie. En de dag na de marathon begin ik aan de huisartsenstage dus dan ga ik wat rust nemen. Eerst was het doel voor Rotterdam sneller te lopen dan in december tijdens de marathon van Valencia (2u40), maar ik denk dat ik samen met mijn trainer (Frank Bastiaens) de doelen nu ietsje scheper mag stellen. Tenslotte gaat het vooral om genieten!”

Robin Hendrix/OEH (derde in de wedstrijd, vice-Belgisch kampioen in 1u00’23”): “Meest consistent halve marathon die ik ooit liep”
“Tijdens de eerste doorkomst op 10 km voelde ik me nog zeer goed. Ik had het gevoel dat ik rondetijden van 2’50”/km à 2’52”/km kon blijven aanhouden. Ik verwachtte dus dat er wel eens een 60’ laag of net sub 60’ kon inzitten. Het groepje met Bashir Abdi/RCG ging net iets te snel. Na 8 km heb ik besloten om niet verder te volgen, wat een slimme zet was achteraf gezien. Op km 15 kreeg ik het een beetje moeilijk, waardoor ik een 2-tal km wat trager heb gelopen. Hierdoor kon ik een beetje recupereren. De laatste 5km heb ik terug het tempo de hoogte in kunnen jagen. Dit was de meest consistente en vlakke halve marathon die ik ooit heb gelopen. De goede vorm is er duidelijk.

Voor de nabije toekomst heb ik besloten om Rotterdam niet te lopen (enkel eventueel te hazen). Ik ga me komende maanden een beetje meer focussen op wedstrijden over 10km. Mijn volgende wedstrijd is dus de wedstrijd over deze afstand in Lille op 4 april. Ik ben benieuwd wat ik met deze vorm kan doen op 10km.”

Dorian Boulvain/CABW (vierde in de wedstrijd, brons op het BK in 1u00’51”): “Perfect omstandigheden.”
“De organisatie heeft me op mijn vraag het certificaat van de opmeting doorgestuurd waardoor ik hoop dat de kritiek een beetje kan gaan liggen. Er zijn heel veel zaken op sociale media verschenen die ik misschien beter niet had gelezen. Maar goed, er zijn altijd jaloerse mensen en als het certificaat er is staat zwart op wit dat de afstand geldig en correct was. Ik denk dus dat hier niet veel meer over moet gezegd worden dan. Mijn gevoel was dat de omstandigheden zondagochtend echt perfect waren. Toen ik aankwam in Gent voelde ik al onmiddellijk dat het de moment kon zijn om een zotte tijd te lopen. Geen wind, geen zon, 7-8 graden, het kon bijna niet idealer zijn! Ik zat direct in een goeie groep, eerste gehaasd door Marvin D’Aurilio/USBW en in tweede instantie door Lahsene Bouchikhi tot kilometer 12. Wij liepen eigenlijk perfect op tempo richting ongeveer 61’. Ik had ook direct hele goeie benen en een heel fris gevoel waardoor ik eigenlijk geduldig aan het wachten was tot Lahsene ophield om dat te proberen versnellen. Rond km 12-13 ben ik hier dus aan begonnen, en niet veel later viel ik direct alleen.

Patrick Nimubona/RESC en Robin Hendrix/OEH zaten zo bijna altijd in mijn vizier. De eerste heb ik nog kunnen inhalen, de tweede helaas niet. Maar ik ben vooral heel blij over mijn gevoel en over hoe de wedstrijd gelopen is. Het gevoel was heel sterk en agressief op een positieve manier. Het was voor mij denk ik één van mijn beste wedstrijden ooit. Niet enkel qua tijd, maar ook qua gevoel en qua attitude. Jammer dat er een beetje onduidelijkheid was over de finish, maar we moeten hier zeker niet de nadruk op (blijven) leggen. Het was voor mij echt fantastisch om onder die 61’-grens te lopen en voor de vierde keer op een rij het podium van het BK te mogen beklimmen. Dit naast 2 grote mannen zoals Bashir Abdi/RCG en Robin.”

Thomas De Bock /CABW (negende in de wedstrijd, vierde op het BK in 1u01’40”): “Mooie tijd geeft veel vertrouwen richting Rotterdam”

“Enkele dagen later is het zeker al bezonken, want het grote doel is en blijft de marathon van Rotterdam. Al was het wel een heel belangrijk tussendoel! Ik wist dat ik wel in goeie doen was na de 10 km in Schoorl die ik liep begin februari. Hierna hebben we nog 4 weken doorgetraind met een mooie stage in Portugal. Ik wist dus wel dat mijn conditie nog een stuk beter ging zijn. Voor Schoorl hadden we namelijk niet veel meer dan basiswerk kunnen doen doordat ik eind vorig jaar een lange(re) grotere reis maakte. Daar denk ik dus dat ik vooral teerde op de vorm die ik in november reeds had richting de marathon van Valencia. Door de spierscheur die ik toen in de voorbereiding opliep is die wel wat onderbroken maar de vorm is uiteraard nooit volledig weg. Zeker omdat ik wel wat alternatief werk in de plaats heb gedaan en in Amerika het basiswerk terug oppakte. Niet al te veel, vooral ontspannen en ervan genieten. Dat blijft dus blijkbaar wel wat hangen. Het was natuurlijk een ideale wedstrijd: goeie omstandigheden, een goeie groep, ook een snel parcours. Zelfs sneller dan ik gedacht had, want ik vrees dat omdat we op een bepaald moment van de dijk weg gingen het iets meer draaien en keren ging zijn. Het viel dus eigenlijk heel goed mee met een paar mooie, snelle stukken in. Voor mij was het moeilijk in te schatten wat er kon, maar zo net onder de 62’ is wel een hele mooie tijd die veel vertrouwen geeft richting Rotterdam!”

Lees hier verder

Reacties

    Geen reacties.
Al een account, log hier in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *