BK 10.000m: Jana Van Lent demonstreert met solo in 31’14″22
12 juni 2025 (0 reacties)
Jana Van Lent soleerde op pinkstermaandag in Duffel op indrukwekkende wijze naar de Belgische titel 10.000m in 31’14″22. Ze bleef slechts 11 seconden boven het 25 jaar oude Belgisch record van Marleen Renders. Bij de mannen kroonde Simon Debognies zich tot nationaal kampioen in 28’50″12. Hij finishte tweede na de Burundees Patrick Nimubona die onlangs de 20km van Brussel won.
Hanne Verbruggen/VITA gaf forfait voor de 10.000m, waardoor Jana Van Lent/RESC en Europees kampioene halve marathon Chloé Herbiet/WACO overbleven als favorieten. Maar van een duel was niet lang sprake. In de eerste kilometers volgde Herbiet nog in het spoor van de Belgische kampioene veldlopen. Maar al snel moest ze terrein prijsgeven. Van Lent maalde haar 25 baanrondjes af in een zeer hoog tempo. Ze dubbelde het ganse veld met uitzondering van Herbiet. Uiteindelijk deed ze de klok stoppen op 31″14″22. Een erg straffe prestatie aangezien ze de volle 25 ronden op kop liep en veel gedubbelde atleten moest inhalen. Chloé Herbiet bolde binnen als tweede in 32’23″06. Charlotte Van Hese/AVLL liep heel de race eenzaam op de derde stek te knokken. Ze kon in de laatste rondjes nog even aanpikken bij Chloé Herbiet, die haar had gedubbeld, om zo derde te finishen in een mooi PR van 33’45″46. Anne Schreurs/GENK (35’03″94) en Amélie Bihan/ARCH (35’10″87) maakten de top vijf vol.
Simon Debognies bijt tanden stuk op stadionrecord van vader Ben
In de mannenwedstrijd wilde favoriet Simon Debognies/OEH er een harde race van maken. Samen met de in België verblijvende Burundees Patrick Nimubona/RCB verdeelde hij het kopwerk. De rest kon het hoge tempo van het duo niet volgen. Met nog 4 ronden te gaan snelde Nimunbona weg bij Debognies op weg naar de winst in 28’21″71. Leuk detail: de winnaar dook onder het stadionrecord van 28’36″67 waarmee Ben Debognies, de vader van Simon, in 1990 Belgisch kampioen werd in Duffel. Simon zelf bleef met 28’50″12 boven de toptijd van zijn vader. In een prangend spurtje gaf Arnaud Collard/HERV (zilver in 29’11″88) nipt titelverdediger Guillaume Grimard/DCLA (brons in 29’12″22) het nakijken. De trainingsgenoot van Patrick Nimubona, Lin Ndayifukamiye/RCB finishte vijfde in 29’42″80 nadat hij vrij lang had kunnen aanklampen bij Grimard en Collard. Patrick Nimubona en Lin Ndayifukamiye verblijven momenteel in het asielcentrum van Laken. De twee Burundese atleten zijn aangesloten bij RCB en wachten momenteel op een verblijfsvergunning. Op termijn hopen ze Belg te worden.
Lees verder op atletiek.be
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.