< terug

Britse Calli Hauger-Thackery wint Houston marathon (2.24.17) Video

14 januari 2026 (0 reacties) Britse Calli Hauger-Thackery wint Houston marathon (2.24.17) Video

Calli Hauger-Thackery komt als eerste over de eindstreep in het Amerikaanse Houston in 2.24.17u. Opvallend is, dat ze een maand eerder ook al de Honolulu-marathon heeft gewonnen. De zeer ervaren Amerikaanse Sara Hall wordt tweede.

De Britse winnares heeft 2.21.24u. als beste tijd (Berlijn, 2024). Op de Europese kampioenschappen halve marathon in Rome wordt ze derde. De EK in eigen land in Birmingham zijn een belangrijk doel in dit jaar. De Amerikaan Zouhair Talbi wint de marathon bij de mannen met 2.05.45u. Het is zijn tweede zege in Houston. De vorige keer heeft hij namens Marokko gelopen. De 30-jarige atleet is nu bijna een minuut sneller met een parcoursrecord.

Op de halve marathon in Houston wordt eveneens goed gelopen. Bij de vrouwen heersen Ethiopische atletes. Fantaye Belayneh wint in 1.04.49u. (PR) met een goede finish. Tweede wordt Tsigie Gebreselama. Bij de mannen lopen op 15 kilometer nog negen atleten bij elkaar. De doorkomsttijd is 42.20 min. Het is Habtom Samuel uit Eritrea, die wint in 59.01 min. Hij is een debutant op de 21,1 km. De laatste kilometer kan hij iets weglopen bij de concurrentie. De Keniaan Patrick Kiprop, die zich vaak vooraan laat zien, wordt tweede met 59.14 min.

Reacties

    Geen reacties.
Al een account, log hier in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *