De trainingsweek van Jacelyn Gruppen
1 april 2022 (0 reacties)
Jacelyn Gruppen verblijft op dit moment in Portugal (Albufeira) om de laatste voorbereidingen te doen voor de Rotterdam marathon zondag tien april. Om een indruk te geven haar trainingsweken in de marathonvoorbereiding beschrijft zij haar trainingsweek na het NK halve marathon in Nijmegen. Ze is weer terug bij haar vertrouwde trainingsgroep Team 4 Mijl
“Sinds januari ben ik in voorbereiding op de marathon van Rotterdam. Na een lastig jaar door langdurige coronaklachten en daarna een blessure hebben Eddy en ik het doel gesteld om weer terug op niveau te komen en de marathon voorzichtiger te benaderen. De voorbereiding verloopt tot nu toe naar wens. Ik ben mijn blessure ondertussen kwijt geraakt en belangrijker: ik geniet weer volop van de trainingen, ik zit goed in mijn vel en ben blij dat ik weer terug ben bij Team 4 Mijl. Om een indruk te geven van mijn trainingsweken in de marathonvoorbereiding heb ik gekozen om de week na het NK halve marathon in Nijmegen te beschrijven.
Maandag:
Duurloop 60 min Z1
Op maandag heb ik altijd een lange werkdag en loop ik alleen ‘s avonds. Dit keer ging het wat stroef door de naweeën van het NK (spierpijn en een beetje vermoeid na een korte nacht).
Dinsdag
Duurloop 60 min Z1
Ik heb in de ochtend gelopen. Daarna ben ik richting Portugal gegaan om daar de laatste fase van de marathonvoorbereiding te doen.
Woensdag
Ochtend: Duurloop 60 min Z1
Middag: Duurloop 45 min Z1
Lekker rustige duurloopjes en intussen de omgeving verkennen.
Donderdag
Duurloop 90 min Z1 met 2×20 min tempoblok in 3.40/km
De tempoblokken op de onverharde paden bij Faro gedaan. Prachtige omgeving om te lopen en het tempo voelde goed.
Vrijdag
Ochtend: Duurloop 60 min Z1
Middag: Duurloop 45 min Z1
Weer twee duurloopjes. Ondertussen aan het genieten van de rust die ik hier heb.
Zaterdag
Duurloop 150 min Z1 met 2×30 min tempoblok in 3.45/km
Het was warm en zonnig, iets wat ik graag wilde om te wennen voor als het in Rotterdam warm wordt. Nog even goed geoefend met drinken op wedstrijdtempo.
Zondag
Ochtend: Duurloop 60 min Z1
Middag: Duurloop 50 min Z1
Goed hersteld van de lange training van gisteren.
Zoals te zien, loop ik veel rustige trainingen en in voorbereiding op Rotterdam heb ik regelmatig lange tempoblokken gelopen op marathontempo. Dit zijn dan ook mijn favoriete trainingen, naast de lange rustige duurloop en 1000-jes op de baan met mijn trainingsmaatjes van het team. De laatste twee weken richting Rotterdam zullen we minder gaan trainen om uitgerust aan de start te staan. Het doel is vooral de marathon uitlopen met een goed gevoel. Na de zilveren medaille op het NK halve marathon en de tijd die ik daar liep (1.12.30) zijn de verwachtingen misschien hoger, maar Eddy en ik willen vooral dat het dit keer een succeservaring wordt. Als alles goed verloopt, kunnen we vervolgens in het najaar meer ‘risico’ nemen. Teamgenoot Maarten Hindriks zal mij gaan hazen, wat heel fijn is omdat hij het tempo aangeeft en een goede steun is onderweg.”
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.