< terug

Donderdag 26 mei gaat inschrijving open van The Hague marathon

13 mei 2026 (0 reacties) Donderdag 26 mei gaat inschrijving open van The Hague marathon

De nieuw aangekondigde Marathon The Hague, die op zondag 1 november wordt georganiseerd, krijgt met Nationale-Nederlanden (onderdeel van NN Group) een sterke en herkenbare titelsponsor. Het evenement wordt gerealiseerd door Golazo Events in samenwerking met de gemeenten Den Haag en Westland

De route door het hart van Den Haag en het Westland wordt momenteel uitgewerkt. Vaststaat dat start en finish zich in Den Haag bevinden. Den Haag is wereldwijd bekend als de internationale stad van vrede en recht. Waarden als vrijheid, gelijkheid en verbinding sluiten daarop aan en staan centraal bij deze marathon. Het draait – naast (persoonlijke) prestaties – juist om een gezonde leefstijl, mentale vrijheid en het plezier van samen bewegen.

“Naast prestaties en tijden staan bij deze marathon vooral beleving, verbinding en samen bewegen centraal. Dat is precies waar wij bij Golazo voor staan. Met dit nieuwe evenement in Den Haag en het Westland bouwen we samen met Nationale-Nederlanden aan een sterk en duurzaam hardloopevent dat mensen blijvend in beweging brengt,” zegt Wim Nuyts, Director Running bij Golazo Events Nederland.
Met Nationale-Nederlanden als titelsponsor is de Marathon The Hague de volgende wedstrijd die het logo draagt van de grote verzekeraar. Bij een groot aantal toonaangevende hardloopevenementen is Nationale Nederlanden betrokken



Beleving
“Als internationale organisatie, met het hoofdkantoor in Den Haag, willen we bijdragen aan de beleving van de sport en het mentale en fysieke welzijn van een grote groep mensen. Met de Marathon The Hague brengen we sport letterlijk naar ‘onze’ stad en nodigen we iedereen uit om mee te doen, mee te beleven en samen in beweging te komen,” zegt Mariëlle Krouwel, Chief Marketing Officer van NN Group.

Nieuw jaarlijks sportief hoogtepunt voor stad en regio
De organisatie van de eerste editie van de Marathon The Hague gebeurt in nauwe samenwerking met gemeenten Den Haag en Westland. Beide zien het nieuwe evenement als een waardevolle aanvulling aan het sportieve en maatschappelijke aanbod en als een kans om inwoners en bezoekers te stimuleren om meer te bewegen.Hilbert Bredemeijer, wethouder Sport bij de gemeente Den Haag: “Ik ben enorm trots dat Den Haag, naast de CPC Loop Den Haag, nu ook een volledige marathon verwelkomt. Dit stond al jaren hoog op mijn wensenlijst en nu is het eindelijk zover. Ik ben dankbaar voor alle betrokken partners die dit mogelijk maken. Samen met de Haagse atletiekverenigingen maken we er voor bewoners en bezoekers een sportfeest van, waarbij iedereen kan ervaren hoe gevarieerd, prachtig en bijzonder deze regio is.”“Westland is een gemeente met een sterk sportief karakter. We bewegen veel en we beleven sport graag samen. Met vijftien kilometer parcours door onze gemeente laten we zien dat Westland niet alleen een doorkomst is, maar een onmisbaar en energiek onderdeel van de marathon,” zegt Anko Goudswaard, wethouder Sport en Onderwijs bij de gemeente Westland.

Marathonkalender

De meeste complete marathonkalender 2026 vind je hier. Wij hebben de marathons in een kalender overzichtelijk gerangschikt. De marathon is de icoon in de wegatletiek. Heb je marathonplannen? Check dan onze marathonkalender.

Opening Marathon The Hague 2026
De inschrijving voor de Marathon The Hague 2026 opent op donderdag 28 mei 2026. Meer informatie over het programma, het parcours en de deelnamevoorwaarden wordt in aanloop naar de opening gedeeld via de officiële kanalen. Geïnteresseerden kunnen zich nu al aanmelden voor de interesselijst via www.nnmarathonthehague.nl en blijven zo als eerste op de hoogte van het laatste nieuws.

Reacties

    Geen reacties.
Al een account, log hier in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Gerelateerd