< terug

Jubilerende Marathon Rotterdam verwacht spannende race, toptijden en mooie NK. (Startlijsten)

7 april 2026 (0 reacties) Jubilerende Marathon Rotterdam verwacht spannende race, toptijden en mooie NK. (Startlijsten)

Het jubileum van de 45ste Marathon Rotterdam staat zondag in het teken van de jacht op de parcoursrecords én de Nederlandse titels. De internationale prominentenlijst is zo samengesteld, dat de winnaar bij ideale (weers)omstandigheden naar verwachting kan finishen onder het Europese en parcoursrecord van de Belg Bashir Abdi uit 2021 (2.03.36). Bij de vrouwen is de toptijd uit 2012 van de Ethiopische Tiki Gelana (2.18.58) het ambitieuze richtpunt.

De strijd om de Nederlandse marathontitels belooft eveneens een interessant verloop te krijgen. Met in elk geval twee nieuwe kampioenen, want de winnaars van de afgelopen jaren verschijnen niet aan de start tijdens de Rotterdam marathon. Khalid Choukoud (vier keer goud) kiest voor een najaarsmarathon en Anne Luijten (drie achtereenvolgende titels) is zwanger.

In het spoor van de internationale en Nederlandse toppers volgen duizenden recreanten. Die maken samen met een veelvoud aan enthousiaste toeschouwers van de Marathon Rotterdam traditioneel een ongekend volksfeest. De start is zondag om 10 uur aan de voet van de Erasmusbrug, de finish op de al even iconische Coolsingel. De onlosmakelijk aan de Marathon Rotterdam verbonden lopershymne ‘You’ll never walk alone’ krijgt deze keer een sfeervolle live-uitvoering van soulzangeres Berget Lewis.

In sportief opzicht zullen alle ogen zondag opnieuw gericht zijn op publiekslieveling Bashir Abdi. De winnaar van olympisch zilver (2024, Parijs) en brons (2021, Tokyo) staat voor de vijfde keer aan de start bij de Marathon Rotterdam. De Belg is er na de zeges van 2021 en 2023 op gebrand om in zijn ‘thuismarathon’ een trilogie te voltooien. ,,Een parcoursrecord is daarbij mogelijk,’’ voorspelde Bashir tijdens zijn presentatie eerder dit jaar.

Enkele gerenommeerde uitdagers van Abdi zijn de Ethiopiërs Birhanu Legese (2.02.48), Haymanot Alew (2.03.31) en Guye Idemo Adola (Eth, 36). Ook de Fransman Morhad Amdouni heeft een persoonlijk record binnen de 2.04 achter zijn naam: 2.03.47. Op het snelle, sfeervolle parcours van de Rotterdamse stadsmarathon hopen zij zichzelf te overtreffen.

Met de Belg Koen Naert heeft de Marathon Rotterdam ook een Europees kampioen aan de start. Een jaar na zijn titel in 2018 bracht hij in de Maasstad zijn beste tijd op 2.07.39. Dat persoonlijke record verbeterde Naert in 2023 op hetzelfde parcours tot 2.06.56. Landgenoot en winnaar Bashir Abdi haalde hem daarbij op de Coolsingel op uitbundige wijze binnen.

Marathonkalender hardloopnieuws.

De meeste complete marathonkalender 2026 vind je hier. NNB wil zeggen dat het nog niet bekend is. Wij hebben de marathons in een kalender overzichtelijk gerangschikt. De marathon is de icoon in de wegatletiek. Heb je marathonplannen? Check dan onze marathonkalender.

Race-director Marc Corstjens heeft gekozen voor een uitgekiende mix van ervaren, nog altijd ambitieuze lopers die belangrijke prijzen hebben gewonnen én nieuw talent. Onder hen tal van veelbelovende debutanten die Rotterdam beschouwen als een ideale springplank naar internationale roem. Het eliteveld telt liefst dertien atleten met een pr binnen de 2.07.

Ook het vrouwenveld is samengesteld met een parcoursrecord in het achterhoofd. Op papier is de Ethiopische Mekides Shimeles (2.19.56) de favoriete. Ook de Bahreinse Shitaye Eshete (2.20.32), de Ethiopische Meskerem Assefa (2.20.36), de Eritrese Dolshi Tesfu (2.20.40) en de Keniaanse winnares van afgelopen jaar Jackline Cherono ( 2.21.14) worden geacht na veertien jaar de toptijd te overtreffen van Tiki Gelana (2.18.58), de olympisch kampioene van 2012.

Bij de strijd om de Nederlandse titels is Filmon Tesfu favoriet bij de mannen. Na Abdi Nageeye is hij de snelste landgenoot op de klassieke afstand van 42.195 meter. De geboren Eritreeër heeft een persoonlijk record van 2.06.42 achter zijn naam. Vier andere kandidaten voor een medaille, Stan Niesten, Tom Hendrikse, Gianluca Assorgia en Noah Schutte, vertrekken in een groep die uit is op een tijd binnen twee uur en tien minuten.

Mikky Keetels is bij de vrouwen een voorname kandidate voor het goud. Ze maakte vorig jaar indruk bij de Rotterdam marathon door als recreante een tijd neer te zetten van 2.34.09. Keetels was daarmee verrassenderwijs de tweede Nederlandse vrouw. Vervolgens liep ze een half jaar later in Amsterdam, voor het eerst als officiële wedstrijdatlete, in een pr van 2.31.23 naar het NK-brons. Keetels is stewardess en traint en loopt wedstrijden overal ter wereld. In februari kwam ze als achtste over de eindstreep in de halve marathon van Dubai. Ook Elizeba Cherono-Franken behoort tot de favorieten voor een medaille.

Michel Butter, Sportief Manager van de Marathon Rotterdam: ,,Net als voor de toppers wordt het voor de recreanten een spannende dag. Ook zij hebben met een bepaalde verwachting naar deze marathon uitgekeken. Voor de ene loper is dat een persoonlijk record, voor de ander is finishen al een prestatie op zichzelf. Voor iedereen geldt dat je meedoet aan een fantastisch evenement dat altijd een heerlijk feest is voor lopers en toeschouwers.’’

45e Rotterdam marathon is waar te zien?

Aanstaande zondag is de 45ste editie van de Marathon van Rotterdam. Het evenement wordt live uitgezonden op NPO1 vanaf 9.45 uur en is ook te zien via een livestream op NOS.nl en in NOS-app.

Verder alle info vind je hier

Startlijsten
De lijst met de snelste toppers bij de 45ste Marathon Rotterdam ziet er als volgt uit (atleet, nationaliteit, leeftijd, pr, gelopen in, klassering, jaar).

De elite atleten

Startlijst-elite-NN-Marathon-Rotterdam-2026

De sub elite atleten

Startlijst-sub-elite-NN-Marathon-Rotterdam-2026

Reacties

    Geen reacties.
Al een account, log hier in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *