< terug

Khaleb McRae loopt WR 400 mtr indoor

14 februari 2026 (0 reacties) Khaleb McRae loopt WR 400 mtr indoor

Het record stond meer dan 20 jaar. Nu is Kerron Clement niet langer wereldrecordhouder indoor op de 400 meter. Vrijdag in Fayetteville verbeterde Khaleb McRae het record met vijf honderdsten van een seconde.

De Amerikaan Khaleb McRae heeft vrijdag tijdens de Tyson Invitational (World Athletics Indoor Tour Silver) in Fayetteville (VS) het indoorwereldrecord op de 400 meter verbeterd (onder voorbehoud van ratificatie). De 25-jarige atleet legde de twee ronden in de hal af in 44,52 seconden en was daarmee vijf honderdsten sneller dan Kerron Clement (VS) in 2005 op dezelfde baan. Sindsdien hebben zowel Michael Norman (VS; 44,52 sec) als Christopher Morales Williams (Canada; 44,49 sec) snellere tijden neergezet, maar geen van beide werden erkend als record.

Snel
Khaleb McRae begon de race snel, na 200 meter werd 21,24 seconden geklokt voor de Amerikaanse sprinter. In de tweede ronde verloor hij niet veel snelheid en stormde zo naar een nieuw record. Dat hij in goede vorm is, had de nummer twee van het WK met de 4×400 meter estafette al bewezen met zijn overwinning in Boston (45,02 sec). Nu was hij precies een halve seconde sneller en verwees hij wereldkampioen Jereem Richards (Trinidad & Tobago), 45,56 seconden naar de tweede plaats.

Reacties

    Geen reacties.
Al een account, log hier in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Gerelateerd