Kjell-Erik Ståhl overleden
8 augustus 2025 (0 reacties)
De Zweedse marathonloper Kjell-Erik Ståhl is op 79-jarige leeftijd overleden.Hij wordt beschouwd als een van de beste Zweedse marathonlopers aller tijden.In de jaren zeventig woonde Ståhl in Borås en was lid van de atletiekvereniging IK Ymer.
Marathonloper
Kjell-Erik Ståhl wordt algemeen beschouwd als een van de beste Zweedse marathonlopers aller tijden. Tijdens zijn succesvolle carrière won hij tweemaal de marathon van Stockholm. Zijn grootste prestatie was misschien wel de vierde plaats op de wereldkampioenschappen in Helsinki in 1983. Ståhl was toen 37 jaar oud en verbrak toen met 2.10.38 het Zweedse marathonrecord, een record dat standhield tot 2019. Het werd toen verbeterd door David Nillson Ståhl nam ook deel aan twee Olympische Spelen en won in totaal acht Zweedse gouden medailles op verschillende hardloopevenementen.Hij liep meer dan 100 marathons, werd zes keer Zweeds kampioen.
Geprezen door zijn vriend
Hij wordt betreurd door zijn voormalige clubgenoot Göran Bengtsson, die hem herinnert als “ontzettend slim”. “Als we intervallen liepen, berekende hij de gemiddelde tijden in zijn hoofd. We trainden samen, ook in het buitenland, en reisden rond om wedstrijden te lopen. Ik was aanwezig bij het WK in Helsinki in 1983. Kjell-Erik had toen derde kunnen worden, maar werd in de sprint verslagen door een Duitser. Hij is de beste marathonloper die we ooit hebben gehad. Maar hij was ook erg goed in oriëntatielopen en hindernisloop, zegt Bengtsson tegen Borås Tidning.Volgens Dagens Nyheter is Kjell-Erik Ståhl in alle rust overleden, omringd door zijn familie. Hij werd 79 jaar.
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.