< terug

Marathon Kaapstad: Ethiopische atleten Dera Dida en Mohamed Esa (uitslagen)

26 mei 2026 (0 reacties) Marathon Kaapstad: Ethiopische atleten Dera Dida en Mohamed Esa (uitslagen)

De marathon in Kaapstad is gewonnen door de Ethiopiër Mohamed Esa. Met 2.04.55u. wordt het parcoursrecord met meer dan drie minuten aangescherpt. De organisatie wil graag aansluiten bij de World Marathon Majors.

Bij de mannen passeert een groep halverwege in een tussentijd van 1.02.49u. Vier atleten strijden in de laatste kilometers om de podiumplaatsen. Esa kan op ca. 40 kilometer het verschil maken. Op de eindstreep blijft hij zijn landgenoot Yihunilign Adane vier seconden voor. Dit jaar is de 25-jarige winnaar in Zuid-Afrika niet gefinisht in Boston. Maar op zijn erelijst staan wel tweede plaatsen in de marathons van Tokio, Boston en Chicago.

Bij de vrouwen staan Ethiopische loopsters op het podium. Het scenario is vergelijkbaar met de mannen met een grotere groep op 21,1 km. Een paar atletes strijden in de slokilometers en Dera Dida (29) komt als eerste over de finish in 2.23.18u.

In het deelnemersveld ook de topper Eliud Kipchoge, die 2.13.29u als eindtijd heeft. De Keniaan wil op alle continenten een marathon lopen. Op 12 juli heeft hij de volgende klassieker in Brazilië. Dit jaar zijn er 27.000 deelnemers in Kaapstad. Volgend jaar is de marathon op 23 mei.

Lees hier de uitslagen

Reacties

    Geen reacties.
Al een account, log hier in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Gerelateerd