Sterk TeamNL naar Tampere voor EK U20
29 juli 2025 (0 reacties)
In het Finse Tampere vinden deze zomer van 7 tot en met 10 augustus de Europese Kampioenschappen U20 plaats. Vandaag maakt de Technische Staf van de Atletiekunie het team bekend voor dit toernooi dat in totaal 40 atleten telt: 22 vrouwen en 18 mannen.
Na de zeer succesvolle Europese Kampioenschappen U23 in het Noorse Bergen, die TeamNL amper twee weken geleden afsloot met een knappe vierde plek op de medaillespiegel, is het nu de beurt aan de U20 atleten.
Sterke vertegenwoordiging in de breedte
De Europese Kampioenschappen atletiek U20, een tweejaarlijks evenement dat begon in 1970 na drie officieuze edities vanaf 1964, vonden voor het laatst plaats in 2023 in Jeruzalem, Israël. Nederland eindigde daar met 7 medailles, twee gouden, drie zilveren en twee bronzen, op een mooie vijfde plaats in het medailleklassement. Ook deze editie is TeamNL in de breedte goed vertegenwoordigd. Jarno van Daalen, in 2024 op de WK U20 goed voor het goud op kogelstoten, mag in de gaten gehouden worden. En ook Florian Vriezen, die op ditzelfde WK U20 het brons op de meerkamp binnenhaalde, zien we terug in Tampere.
Dit jaar is het strijdtoneel voor Europa’s beste atleten het sfeervolle Tampere Stadion, dat eerder ook gastheer was voor de Europese Kampioenschappen U20 en U23, evenals de WK U20. De looponderdelen gaan plaatsvinden op een volledig vernieuwde baan.
Een nieuwe generatie topsporters
Teamleider Rogier Ummels over de selectie: “we reizen met een sterke en veelbelovende ploeg jonge atleten af naar de EK U20 in Tampere. Deze talenten maken deel uit van een nieuwe generatie topsporters in ontwikkeling, voor wie dit toernooi een belangrijke stap is in het leren presteren op het juiste moment. Voor velen is dit toernooi een kans om hun potentieel te laten zien op het hoogste jeugdniveau. De ploeg bestaat uit atleten die in het hele land worden opgeleid bij hun clubs en RTC’s, en die zich ontwikkelen binnen het talentprogramma van de Atletiekunie. Via dit programma bouwt de Atletiekunie gericht voort op de huidige topsportsuccessen, met het vizier op de toekomst. We kijken met trots en enthousiasme uit naar wat deze groep in Tampere gaat laten zien!”
TeamNL vrouwen | Onderdeel |
---|---|
Bente Jacobs | 200 meter |
Cinsi Leerdam | 200 meter |
Madelief van Leur | 400 meter 4x400m estafette |
Maud de Jong | 800 meter 4x400m estafette |
Felien Wibbelink | 800 meter |
Laila Yahyaoui | 800 meter 1500 meter |
Kaate Mulders | 3000 meter |
Inge Lugtenberg | 3000 meter 5000 meter |
Suzanne Harland | 5000 meter |
Sophie van Gurp | 5000 meter |
Milou van den Berg | 100 meter horden |
Raiza van der Krogt | 400 meter horden 4x400m estafette |
Zoë van Gils | 400 meter horden 4x400m estafette |
Abigail Noruwa | 400 meter horden 4x400m estafette |
Marijn Kieft | polsstokhoogspringen |
Elise de Jong | polsstokhoogspringen |
Felicia Felter | verspringen |
Jolie Baerveldt | speerwerpen |
Emma le Blansch | discuswerpen |
Jet van der Heijden | discuswerpen |
Ruby Jansen | zevenkamp |
Lies Kneppers | 4x400m estafette |
TeamNL mannen | Onderdeel |
---|---|
Senna Giling | 100 meter 4x100m estafette |
Jozuah Revierre | 100 meter 200 meter 4x100m estafette |
Vasco Mosselman | 800 meter |
Jim Putter | 110 meter horden |
Eljahro Philipsen | 110 meter horden 4x100m estafette |
Quinten de Vos | 400 meter horden |
Fergus Tabor | 400 meter horden |
Sep de Jong | 400 meter horden |
Jin van der Lee | hoogspringen |
Tristen Strooper | speerwerpen |
Merijn Coenen | discuswerpen |
Jarno van Daalen | kogelstoten discuswerpen |
Florian Vriezen | tienkamp |
Luuk Pelkmans | tienkamp |
Mikai Snoek | tienkamp |
Sven Karel | 4x100m estafette |
Levi Steenvoorden | 4x100m estafette |
Niels Karel | 4x100m estafette |
*atleten die onderdeel zijn van TeamNL, kunnen geselecteerd worden voor de estafettes.
Hoe de EK U20 volgen?
Hier het programma van de EK U20
Meer info op de eventwebsite
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.