< terug

Van de Pol wint in Epe

Apeldoorner Melchior van de Pol heeft na een sterke solo-race de halve marathon in Epe gewonnen in 1.11.17 u. Na een paar honderd meter was de AV34-atleet los van de rest van het lopersveld. Hij werd niet meer teruggezien.

21 januari 2014 (0 reacties)

Cialfo-atleten Ribbink en De Weerdt lopen prima tijden

Door Jaap Kooiman

Apeldoorner Melchior van de Pol heeft na een sterke solo-race de halve marathon in Epe gewonnen in 1.11.17 u. Na een paar honderd meter was de AV34-atleet los van de rest van het lopersveld. Hij werd niet meer teruggezien.

Derde zege
Van de Pol is in goede vorm en hij kwam naar Epe, omdat hij kansen zag om zijn persoonlijk rekord van 1.10.05 te verbeteren. Zonder tegenstand lukt dat uiteraard niet. Op sommige gedeelten van het parkoers was er tegenwind uit het zuidwesten en als je alleen op kop loopt, kun je je niet even verrschuilen achter de brede rug van een collega-loper. Melchior van de Pol boekte zijn derde zege op de halve marathon in Epe, waar hij vaak aan de start staat bij de wedstrijden.

Lastig parkoers
De halve marathon van AV Cialfo kan een lastig parkoers zijn op een slechte dag; dan is elke beklimming er een te veel. Vooral de Woldberg richting t Harde –in de volksmond beter bekend als de Knobbel- op acht kilometer is een flinke kuitenbijter. Na die klim gaat het echter een paar kilometer naar beneden richting Eperweg en Nunspeet. Met bijzonder goede weersomstandigheden sneuvelden er toch ook de nodige persoonlijke rekords. Veel atleten liepen een beste seizoenstijd. Met 150 finishers was de deelname gering. In het bijprogramma wordt een 5 km. en een 10 km. gelopen. Op de 5 km. was de winst voor Marco Beltman uit Apeldoorn in 17.58 min. Manon Mensink (Arnhem) was de snelste vrouw met 19.25 min. Zij doet veel oriëntatielopen. Op 10 km. liep Johan Kats (Deventer) met 36.38 min. naar de eerste plaats. De eerste vrouw was Debby Schoolen, trainster bij het organiserende AV Cialfo, met 48.19 min.

Sterke masters
In de regionale wegwedstrijden gebeurt het regelmatig dat de masters de top-tien beheersen. Bij de halve marathon in Epe was dit ook het geval. Na Van de Pol werd Jeroen Ribbink (AV Cialfo) tweede met een prima 1.13.12. De derde senior was André Pelgröm van Loopgroep Aart Stigter met 1.19.07. Hij werd 8e in het totaalklassement. Ribbink is met 22 jaar veruit de jongste loper in het eerste gedeelte van het peloton. De Epenaar heeft een jaar blessureleed achter de rug. Het duurde enkele maanden voor hij zijn oude niveau weer te pakken had. In de wedstrijden waren de resultaten wisselvallig. In de thuiswedstrijd was de loper heel goed op dreef. Een trainingsstage van twee weken in Portugal bracht hem de gewenste vorm. Ja, dat is me tegen gevallen om van een blessure weer terug te komen. Maar vandaag ben ik heel blij met de eindtijd. Ik wilde 1.15 lopen. Het ging beter als ik verwacht had. Ik ben ook blij met mijn tussentijden in de 17 minuten. Het tempo was heel konstant. Melchior van de Pol liep direct al weg. Die was te snel voor mij. Februari 2006 verhuist Jeroen Ribbink voor zijn werk naar Noord-Holland. Hij gaat bij het TDR-team lopen.Wim de Weerdt (AV Cialfo) werd derde in het totaalklassement met een mooie 1.15.38 u. Hij won in de klasse-M45. Over twee weken wordt hij 50 jaar. Daarna kwamen nog meer masters over de finishlijn op de atletiekbaan: 4. Jan Paalman (AV Rijssen, 1e. M40), 1.16.38; 5. Ronald Hunneman (Loopgroep De Drentsche Aa, 2e M40), 1.16.45; 6. Henk Uitslag (AV Cialfo, 3e M40), 1.17.03 en 7. Albert Oldehinkel (Spurt88, 2e M45), 1.18.34. Na 3e senior André Pelgröm kwam de 3e M45 binnen. Dat was Jan Hollestelle van Veteranen Nederland met 1.21.46. Stratenmaker Henk Uitslag liep een minuut van zijn persoonlijk rekord af. De eerste vrouw was Marije Witsenboer met 1.43.08 u.

Brandweerman
Hattemer Wim de Weerdt verraste zichzelf nog wel het meest met zijn 3e plaats in het totaalklassement. Eind september liep hij in zijn woonplaats 1.19 op de halve marathon. Met 1.15.38 u. ging het in Epe aanzienlijk sneller. Het is al 2 jaar geleden dat hij zo snel was op de 21,1 kilometer. De Cialfo-loper wordt deze maand 50 jaar.Hij traint veel met plaatsgenoot Jan van Ommen, die geblesseerd moest afzeggen voor de halve marathon in Epe. Na de Athloscross in Harderwijk kreeg Van Ommen last van zijn kuit. In Epe was hij er wel bij, maar dan fietsend op het parkoers. Wim de Weerdt gaat volgend jaar februari naar de wereldkampioenschappen voor brandweer en politie, die plaatsvinden in Hongkong. Jan van Ommen zal hem vergezellen. De Weerdt heeft een reputatie als snelste brandweerman ter wereld. Hij heeft al veel titels behaald. Met Henk Borgmeijer als enthousiaste microfonist aan de finishlijn wordt dit natuurlijk wel even gemeld aan het publiek. En zoals elke speaker heeft de Dalfsenaar ook zijn eigen repertoire, eigenlijk zijn eigen microfoontaal. Hij is alle edities van de halve marathon van Epe present geweest. Hij vertelt wel eens dingen over mij, die ikzelf niet eens wist, grapte een loper in de kleedkamer. In december organiseert AV Cialfo nog twee wedstrijden op de atletiekbaan. Op 22 december wordt een 5000 meter en Coopertest gelopen. Op 30 december is het Loopevenement (6-uurloop, uurloop en marathon-estafette) in Epe.

© dehardloopkrant.nl

Reacties

    Geen reacties.
Al een account, log hier in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *