Vijf Nederlandse atletiektoppers blikken vooruit op FBK Games
4 juni 2026 (0 reacties)Tijdens een persconferentie van de FBK Games in Arnhem blikken vijf Nederlandse atletiektoppers vooruit op de FBK Games die zondag 21 juni 2026 in het Fanny Blankers-Koen Stadion van Hengelo wordt gehouden. Maar liefst 43 Nederlanders nemen deel aan het hoofdprogramma: 34 atleten en 9 Paralympische atleten, een record. Volgens meeting director Hans Kloosterman is dat een logisch gevolg van het ontzettend goed presteren van de Nederlandse atletiek op internationaal niveau. Zijn doelstelling is een uitverkocht FBK-stadion.
Fitte Femke Broeders-Bol klaar voor sprong in het diepe
‘Jaar 2026 staat in teken van ontdekken 800 meter’
Eind januari dit jaar liep de nu 26-jarige atlete haar tot nu toe enige 800 meter in een nieuw Nederlands indoorrecord van 1.59.07. Door een blessure, komt ze medio juni pas weer in wedstrijdverband in actie op de voor haar nieuwe afstand. Eerst in Ostrava (16 juni), vijf dagen erna daarna in Hengelo. ,,Alles is wennen om nu voor de mij zo onbekende 800 meter te trainen.” Na ontelbare successen op de 400, 400 meter horden en 4×400 meters is ze sinds najaar 2025 op ontdekkingstocht gegaan. ,,Ik wil ontdekken wat mijn lijf nog meer kan en ben benieuwd naar de 800 meter.” De switch betekent puzzelen voor haar en haar coaches. ,,Ik moest mijn nieuwe pas vinden om efficiënter te gaan lopen.” Een concreet doel voor dit jaar heeft ze niet. ,,Ik wil proberen het niveau van de Diamond Leaguewedstrijden te halen. Aansluiting met de wereldtop heeft jaren nodig. Roepen dat ik deze zomer Europees kampioen ga worden doe ik daarom niet, en dat is bovendien ook niet respectvol naar toppers als Keely Hodgkinson en Audrey Werro, die zich allang bewezen hebben op de 800 meter.” Broeders-Bol hoopt in Hengelo weer op steun van het publiek. ,,Ik geniet daarvan en het helpt mij.” Als winstwaarschuwing bestempelt ze zichzelf niet als favoriet. ,,De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen.”
Jonas Phijffers gaat genieten van FBK Games
Op de 400 meter verraste Jonas Phijffers (22) vorig jaar in een sterk internationaal veld met winst bij de FBK Games. Het was bovendien de eerste keer dat hij onder de magische 45 seconden liep (44.93). Dit nog prille zomerseizoen is hij gestart met vergelijkbare tijden, terwijl er veel veranderd is in zijn leven: hij is nu fulltime topsporter en op zichzelf gaan wonen. ,,De bouwstenen van de trainingen zijn hetzelfde gebleven, maar ik ben wel iets zwaarder gaan trainen en ook beter belastbaar geworden. En ik heb echt goed getraind, dus er kan nog wel een stuk van mijn persoonlijk record (44.71, red.) af.” Deelname aan de FBK Games noemt hij ‘genieten’.
Elvis Afrifa wil de snelste Nederlander zijn op de 100 meter
Ook Elvis Afrifa won verrassend de vorige editie van de FBK Games. De 100 meterloper ontmoet dit jaar in Hengelo Afrikaanse wereldsprinters als Ferdinand Omanyala en Akani Simbine die beiden al talloze malen onder de tien seconden liepen. In aanloop naar zijn grote doel, een medaille op de Europese kampioenschappen in augustus in Birmingham, kijkt hij ook uit naar de strijd met zijn mede-estafettelopers op de 4×100 meter Taymir Burnet en Xavi Mo-Ajok, die net als hij een persoonlijk record van 10.09 achter hun naam hebben staan. ,,Het teamgevoel op de 4×100 meter is magisch, maar in Hengelo ga ik er alles aan doen van hen te winnen.” Het bronzen estafettesucces op de WK in Tokio vorig jaar heeft hem en het hele team veel zelfvertrouwen gegeven. ,,We horen er thuis en doen mee.”
Wereldindoorkampioene Sofie Dokter debuteert op FBK Games
Een wereldindoorkampioene op de vijfkamp kan vanzelfsprekend ook uitstekend uit de voeten op veel individuele disciplines. Dat wil Sofie Dokter (23) in Hengelo laten zien bij het verspringen, het onderdeel waarop ze al eens naar 6,61 meter vloog. ,,Op de zevenkamp staat het verspringen pas op dag 2 op het programma, wanneer ik normaliter al best vermoeid ben door de vier onderdelen van dag 1. Bij de FBK Games kom ik uitgerust aan de start, dus is mijn doel voor Hengelo in de buurt van mijn persoonlijk record te kunnen springen.” Voor Dokter is het haar FBK-debuut. ,,Ik vind het leuk om er dit jaar tussen te mogen staan.”
Fleur Jong: verspringen is de perfecte combinatie van snelheid en techniek
Paralympisch atlete Fleur Jong (30) is een van de paralympische atleten die meedoet aan de FBK Games. Deze para-atleten zijn, mede dankzij ondersteuning van Reggeborgh Foundation, volledig geïntegreerd in het programma van de FBK Games met naast individuele startmomenten als de 100 en 200 meter ook disciplines als verspringen en kogelstoten waarop ze aan dezelfde wedstrijd deelnemen. Zo doet Paralympisch kampioene kogelstoten Lara Baars mee met wereldkampioene Jessica Schilder en springt Paralympisch kampioene Fleur Jong met Nederlands kampioene verspringen Pauline Hondema en Sofie Dokter. ,,Ik vind het verspringen de perfecte combinatie van snelheid en techniek. Je lanceert jezelf als het ware.” Haar doel is dan ook in de buurt van haar persoonlijk record (en wereldrecord) van 6,86 meter te komen. ,,Mijn vorm is groeiende en ik word elke week een beetje beter.”
De FBK Games is de enige internationale topatletiekwedstrijd in Nederland en maakt deel uit van de World Athletics Continental Tour Gold, een prestigieuze wedstrijdencyclus van dertien wedstrijden verdeeld over vijf continenten. Alle informatie over de FBK Games vindt u op www.fbkgames.nl.
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.