WK-atletiek: Marathon-selectie Ethiopische atleten bekend
24 juni 2025 (0 reacties)
De wereldkampioenschappen atletiek vinden plaats van 13-21 september in Tokio. De Ethiopische bond heeft de namen van de atleten op de marathon bekend gemaakt.
Bij de vrouwen is titelverdedigster Amane Beriso er weer bij in de Japanse hoofdstad. Zij is dit jaar vijfde geworden in de Boston-marathon in 2.21.58u. Ook geselecteerd zijn: Tigst Assefa, Sutume Asefa Kebede en Yalemzerf Yehualaw. Reserve is Tigist Ketema, die in Dubai en Berlijn heeft gewonnen. Yehualaw is afgelopen jaar als eerste in Amsterdam over de streep gekomen en Asefa is winnares in de Tokio-marathon.
De Ethiopische ploeg bij de mannen wordt aangevoerd door Olympisch kampioen Tamirat Tola. In Parijs heeft hij 2.06.26u. gelopen. In 2022 is hij wereldkampioen geworden. Tadese Takele en Deresa Geleta zijn dit jaar eerste en tweede geworden in de Tokio-marathon. Reserve is Milhese Mengesha, de winnaar van de Berlijn-marathon in 2024..
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.