Kenia lijkt de juiste weg te zijn ingeslagen om dopinggebruik te voorkomen en op te sporen
25 april 2026 (0 reacties)In Kenia wordt er beter dan ooit gecontroleerd op doping is de mening van atletenmanager Michel Boeting. De Anti-Doping Agency of Kenya laat weten dat Kenia een van de beste dopingcontroles ter wereld heeft.Geruchtmakende positieve dopingtesten zoals die van Ruth Chepngetich en onlangs Albert Korir levert ook in eigen land kritiek op.
Sommige Keniaanse atleten spreken zich nu openlijk uit tegen doping in hun land. Zo ook Sabastian Sawe, vorig jaar de winnaar in Londen en komende zondag de favoriet. ‘Ik zie dat de wereld Kenianen minder vertrouwt’, zei hij in een podcast. ‘Mensen die doping gebruiken, beschadigen onze schone sport en de reputatie van andere atleten.’
Na de rel rondom de prestatie van wereldrecordhoudster Chepngetich besloot Sawe alle mogelijke geruchten over hemzelf in de kiem te smoren en te bewijzen dat hij zijn prestaties op eigen kracht levert. In aanloop naar de marathon van Berlijn vroeg hij de AIU om hem zo vaak mogelijk te testen met de best beschikbare technologieën.
Lees hier verder
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.