Emma Zapletalova loopt nieuwe toptijd op 400 meter horden
20 juni 2026 (0 reacties)Emma Zapletalova heeft vrijdagavond indruk gemaakt tijdens de Diamond League-atletiekmeeting in de Qatarese hoofdstad Doha, met winst op de 400 meter horden in 52.30. De Slovaakse, die deeltijds in Gent woont voor haar coach Bram Peters, verbeterde zo haar beste wereldprestatie van het jaar.
Zapletalova heeft dit seizoen de topvorm beet en profiteert optimaal van de afwezigheid van kleppers als Sydney McLaughlin-Levrone (zwanger) en Femke Bol (overgestapt naar de 800 meter). “Ik ben erg blij met dit nieuwe record, het is mijn vierde overwinning op rij in de Diamond League”, zei ze bij de finish.
Lees hier verder
Sporza meld dat Marileidy Paulino de 400 meter overtuigend in 48,91 wint en daarbij het 18 jaar oude meetingrecord verbeterde. Bij de vrouwen gingen ook de lange afstanden naar Ethiopische winnaars, met zeges voor Birke Haylom op de 1.500 meter en Medina Eisa op de 5.000 meter. De avond sloot af met winst voor Soufiane El Bakkali op de 3.000 meter steeple.
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.