< terug

BoClassic: Ethiopische Seyaum wint 5 kilometer; Diane van Es wordt vierde (uitslagen +compleet videoverslag)

31 december 2021 (0 reacties) BoClassic: Ethiopische Seyaum wint 5 kilometer; Diane van Es wordt vierde (uitslagen +compleet videoverslag)

Bij de BoClassic in het Italiaanse Bolzano/Bozen worden rondjes van 1,25 km. gelopen in het centrum. Bij de vrouwen is de afstand 5 kilometer en bij de mannen is dit 10 kilometer. Bij de vrouwen loopt al snel een trio voorop. De Ethiopische Dawit Seyaum wint in 15.22 min., een parcoursrecord. Diane van Es komt niet op het podium, maar ze heeft een hele mooie afsluiting van het jaar in deze sterk bezette wedstrijd met een vierde plaats in 16.16 min.

Seyaum (25) heeft een ijzersterke laatste ronde. Tweede wordt de Keniaanse Norah Jeruto (15.24) en derde de Italiaanse Nadia Battocletti (15.55). Battocletti blijft 10 seconden boven het nationale record op deze afstand. In de tweede ronde maken de Afrikaanse atletes het verschil met de Italiaanse. Bij de mannen is de winst voor de Ethiopiër Worku Tadese Gebresilase met 28.18 min. op de 10 kilometer. Dat is 16 seconden boven het parcoursrecord in Bolzano. De 19-jarige atleet is de wereldjuniorenkampioen op 3000 meter. Al na 2 kilometer gaat hij solo aan kop. De zeer ervaren Tamirat Tola -winnaar Amsterdam-marathon- loopt op enkele seconden achterstand. Hij heeft steeds zicht op de eerste plaats, maar het lukt hem niet zijn jonge landgenoot in te halen. De Brit Thomas Mortimer wordt verrassend derde. In het deelnemersveld zijn er enkele afmeldingen van toppers door een positieve coronatest.

Dames (videoverslag)

https://youtu.be/WgMKt8VmmrA


Mannen (videoverslag)

https://www.youtube.com/watch?v=7WjbUaDtehc

Bekijk hier alle uitslagen

Reacties

    Geen reacties.
Al een account, log hier in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *